Twitter, DM Göndermek İçin Ücretli Hizmet Sunacak!

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcılarının DM yani doğrudan mesaj gönderimlerindeki deneyimlerini iyileştirmek adına yeni bir hamle yaptı. Artık Twitter'da DM göndermek ücretli olacak. Bu karar, sosyal medya platformunun reklam gelirlerini artırmak için alındı.

Twitter kullanıcılarının DM göndermek için artık para ödemesi gerekecek. Ücretli DM gönderimine ilişkin detaylar henüz netleşmese de, belirli bir ücret karşılığında kullanıcılar DM gönderebilecekler. Bu özellik, Twitter'ın tüm kullanıcılarına açılır mı yoksa belirli bir kullanıcı grubuna özel mi olacak henüz bilinmiyor.

Twitter bu hamleyi, platformun reklam gelirlerini artırmak adına attı. Twitter, son dönemde reklam gelirleri konusunda sıkıntı yaşıyor. Önceden platform, reklamlara olan ilgi nedeniyle gelirlerini artırmıştı ancak son zamanlarda reklam verenlerin ilgisinin azalması nedeniyle gelirlerde düşüş yaşandı.

Ücretli DM gönderimi sayesinde Twitter, reklam gelirlerini artırma hedefine ulaşmayı planlıyor. Özellikle markaların ve işletmelerin DM yoluyla müşterilerine daha kapsamlı bir hizmet sunmaları açısından, bu özellik önemli bir avantaj sağlayabilir.

Ancak kullanıcılar, Twitter'ın bu hamlesine nasıl tepki verecekleri ise merak konusu. Özellikle Twitter'ın ücretsiz hizmet veren doğrudan mesaj özelliği, platformun en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Bu yüzden, ücretli DM gönderimi fikrine bazı kullanıcıların tepki göstermesi bekleniyor.

Sonuç olarak, Twitter'ın ücretli DM gönderimi hamlesi, platformun reklam gelirlerini artırma hedefi doğrultusunda atılmış önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Ancak, kullanıcıların tepkisi göz önünde bulundurulduğunda, bu hamlenin ne kadar başarılı olacağı ise henüz belli değil.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.