Mayıs 2023 için Netflix Film Önerileri - En İyi İzleme Listesi

Senin gibi Netflix severleri düşünmeye devam ediyoruz ve şimdiden Mayıs 2023 için bazı film önerileri hazırladık. Bu öneriler arasında farklı türlerden filmler bulabilirsiniz, böylece herkesin zevkine uygun bir seçenek bulabilirsiniz.

1. "Last Night in Soho" (2022) Edgar Wright'ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği bu gerilim dolu film, genç bir kadının zaman yolculuğu yaparak 1960'ların Londra'sında bir hayat yaşamasını konu alıyor. Anya Taylor-Joy, Thomasin Harcourt McKenzie ve Matt Smith gibi yıldız isimlerin yer aldığı yapım, müzik ve moda dolu bir yolculuk sunuyor.

2. "Killers of the Flower Moon" (2023) Martin Scorsese'nin yönettiği ve Leonardo DiCaprio ile Robert De Niro'nun başrollerini paylaştığı bu yapım, gerçek bir olaya dayanıyor. 1920'lerde, Osage Kabilesi'nden petrol zengini Amerikalılar peş peşe öldürülürken, federal bir ajan ve yerel bir dedektif, katilleri bulmak için birlikte çalışıyorlar.

3. "Don't Worry Darling" (2022) Olivia Wilde'ın yönettiği ve Florence Pugh, Harry Styles ve Chris Pine gibi yıldızların yer aldığı bu yapım, bir banliyöde yaşayan genç bir kadının karanlık bir sırrı keşfetmesini konu alıyor. Modanın ve popüler kültürün iç içe geçtiği film, korku atmosferi yaratıyor.

4. "The French Dispatch" (2021) Wes Anderson'ın son filmi, hayranların beklediği tarzda bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Yıldızlarla dolu bir kadro (Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Benicio Del Toro vb.) ve özgün bir anlatımı olan bu film, saygın bir derginin çıkarılması sırasında yaşanan olayları ele alıyor.

5. "Nightmare Alley" (2021) Guillermo del Toro'nun yönettiği ve Bradley Cooper, Cate Blanchett, Rooney Mara ve Willem Dafoe gibi isimlerin yer aldığı bu film, karanlık bir sirk dünyasında geçiyor. Bir hokkabazın, psikiyatristin ve birçok tehlikeli karakterin yer aldığı yapım, psikolojik gerilim dolu bir hikaye sunuyor.

6. "The Lost Daughter" (2021) Maggie Gyllenhaal'ın yönettiği ve Olivia Colman, Dakota Johnson ve Jesse Buckley gibi kadrosu güçlü bir film. Bir üniversite profesörünün, tatilini yapmak için küçük bir İtalyan adasına gitmesi ve orada yaşanan olaylar sırasında başına gelenler anlatılıyor. Filmde aile, annelik, kaygı ve kayıp gibi temalar işleniyor.

7. "Soggy Bottom" (2022) Paul Thomas Anderson'ın yönettiği bu film, Bradley Cooper'ın başrolünde yer aldığı bir drama. Geçmişte ünlü bir çocuk şarkıcısı olan karakter, şimdi güneyde bir tarım işçisi olarak hayatını kazanıyor. Ancak hayatı, prodüktörü Alana Haim'ın dikkatini çekince değişiyor.

Sonuç olarak, Mayıs 2023 için Netflix'te izleyebileceğiniz birçok heyecan verici film var. Bu öneriler arasından ilginizi çekenleri seçebilir ve sinema keyfinizi evinizde yaşayabilirsiniz.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.